Formy: naše rady a vyberte si kuchára – mušle recepty

Pod ich čierne podlhovasté škrupinovej modrej tieto mušľami skryť žlté slimáky, mäkkú konzistenciu a mierna a jemne iodovaného chuť.
Forma je predmetom rôznych farmách, čo má za následok viac či menej veľké mušle od Severného až po Stredozemné more, prechádzajúcej prielive La Manche a Atlantického oceánu. V závislosti na odrode, kto rozhodne, že sú čerstvé slávky po celý rok!
Môžete sa dozvedieť viac o chove mušlí a francúzskych odrôd tu rôzne.

My samozrejme odporúčame kúpiť čerstvé a variť, najmä ak sú tieto škrupiny javí ako veľmi jednoduché variť, a to je stále bežnejšie nájsť mušle už vyčistené a pripravené na použitie.
Avšak sú tu aj mušle, konzervované v slanom náleve alebo mrazené, zvyčajne v zmesi morské plody.

Najtradičnejšie recept: mušle.© iStock

Ako si vybrať foriem?

Najprv sa uistite, že si kúpite formy sú správne uzavretý (čerstvá a živá)
Ak si kúpite na liter alebo na kilogram, teda vo veľkom, spýtajte sa svojho rybami: ich pôvod, ich množstvo, termín, atď
Uvedomte si, že veľké mušle určite majú dužinatá telo a umožňujú recepty, ako je vypchatá mušlí, ale malé mušle odhaliť jemnejšiu chuť, obzvlášť populárne v receptoch kastróle alebo v režime "finger food".

Čo je dobré vedieť: 1 liter mušlí foriem ekvivalentné 700-800 g mušlí o. Takže v pláne 1 liter formy osobu za hlavné jedlo a menej pre vstup alebo tapas.

čistenie Mold

Pred čistením svoje formy, odstrániť všetky otvorenými alebo pootvorenými dverami exemplárov. Potom si sami malý Odrezky nôž a štetec. Každá forma obsahuje akýsi "jemnú bielizeň" v vlákna, ktorý umožňuje slimák na zavesenie na kamene alebo mušle. Odstráňte ju ale nevyhadzujte ho, pretože to môže prísť FILAMENT príchuť vašu omáčku.
Takže na čistenie formy (v prípade, že sa nepredávajú už zbavený svojich nečistôt), odstráňte vlákna, morské riasy a prilepil kúsky vrúbľované granátov k plášti.
Potom je dôležité, aby dôkladne svoje mušle pod studenou vodou niekoľkokrát (ale nie namočiť) k uvoľneniu poslednej zrnká piesku, ktorá by mohla prasknúť v zube.

chránená formy

Trvanlivosť čerstvých mušlí je veľmi obmedzený. Tak, strážiť 48 hodín v chladničke, na ktoré sa vzťahuje vlhkou handričkou, maximálna.
Varené, nečakajte viac ako 24 hodín po varení podľa chuti. Čerstvo uvarené mušle ukazujú mäkkú konzistenciu, pokiaľ to nie je príliš dlho čakali a ak nie sú predmetom ohrievania. Vzhľadom k tomu, keby ste mali formy teplé jedlo založené, pamätajte, že konzistencia sa mení v trouevra (suchšie mäso).
Vo všetkých prípadoch zabezpečiť čerstvosť svojich foriem pred jedlom!

A teraz bočné jedlo formy!

> pre prípravu formovacie dosky Plášť, je to ľahké! Po dôkladne vyčistené, potom ponorte je vo veľkom množstve soli a ochutené vody. Dobrý vývar, skôr príjmy cibuľu na panvici s olivovým olejom, bielym vínom a voila!
Po niekoľkých minútach sa formy až k povrchu a / alebo pootvorenými, znaky, ktoré sú varené.
> Je zrejmé, že môžete meniť prípravy podľa receptov a chuť vašej krém z mušlí, karí, slaninou alebo bylinky všetkého druhu, a dokonca aj Roquefort!
> Aby s nimi? samozrejme čipy! Ale špagety veľmi vhodné, zemiakov šalát s pevným telom, alebo zeleniny, ako je karfiol al dente alebo paradajkovej provensálske.

Ako variť mušle v lete?

Za pekného počasia si nezabudnite predložiť svoje mušle tapas verzií v menšom množstve, aby sa tešil na dosah ruky na švédskych stolov alebo aperitív. Nájdete tu veľké tapas formy recept v našej chamtivý článku roadtrip.

Môžete sa tiež tešiť na uhlíky grilom alebo horiaceho dreva variť mušle zalievanie marinádu na (krátku) varenie. Pokiaľ máte borovica Aiguilles, použite ich vo svojich uhlíky, budú prinesie zvláštnu chuť. Ak chcete vykonať tento jednoduchý recept, ktorý každý má rád:

  • Formy borovice éclade (alebo mouclade)

Naša top 5 receptov variť mušle

  • Pivné plechovky
  • formy Provence
  • slávky
  • Mušle chutný omáčka Vierge
  • Recept na paella videu:

Loading ...

Ak chcete vedieť viac o mušlí priemyslu a objavovať ďalšie recepty, kliknite na internetových stránkach CNC.

A ak máte radi plody mora, nájdete tu najlepšie rybie recepty:

Pozri tiež: 40 recepty na ryby krútiť zábavu

nápady pre dobro variť moje ryby© Marmiton sa v neformálnom