Evlilik: rétroplanning J – 1 yıl

J 1 yıl

nişan
evlilik teklifi ardından, gelenek Aileniz ve sevdiklerinizle bu kararlılığını ilan edebileceklerini belirler. Panik yapmayın, bu evrak gerektiren yasal bir hareket, ama devam sadece bir gelenek değildir. Eğer evlilik duyurumun anne ve yakın arkadaşları davet ederek bir yemek organize edebilirsiniz. Bu düğün için bir tarih seçmek için iyi bir zamandır.

misafir Liste
Muhtemelen erken olduğunu düşünüyorum, ama şimdi isimlerini kaydetmek gerekir. Bu, gerekli bütçeyi etkileyecek konuk sayısını, bir fikir verecektir. Biz sadece şeref sadece şarap davet edilecek bir duyuru alacaksınız ve tüm festivaller davet edilecek kimin gerekecek.

resepsiyon salonu bul
İdeal erişilebilir ve belediye binası ve ibadethânelerde nispeten yakın bir yer bulmak için tabii ki. Birçok fırsat sizin için kullanılabilir: aile evinde klasik kale, fırsat için dekore salon boyunca. Eylül ayına (Mayıs bölgeye göre (Ile de France, Provence ...) ve yılın zamanı: Yani ... yeşil bohem, ilginç prens: düğün temasını düşünün karar vermek ve hafta sonları köprü ile), bazı yerlerde mobbed edilir. mümkün olduğunca çabuk yapın. Bir kış düğün seçerseniz insanlar kış aylarında sadece Fransa'da evlenmek çünkü daha kullanılabilirlik olacaktır.

Bir rüya düğün için 50 etkinlik odası

düğün de 50 etkinlik odası gör

düğün etkinlik odaları

J 10 ay

yemek servisi seçin
en ünlü fiyatları bazen diğerlerinden daha yüksek değildir çünkü, size ilham bütün ithalatçılarını başvurun. şarap ve şampanya için, genellikle tırnak dahil edilmez ve faturada artmış olduğunu biliyoruz. İpucu: Çevrenizdeki sevdikleri tedarikçileri sipariş edebileceğiniz bir şarap aşığı biliyor? tıpalama yüzden caterer ile anlaş. Sonra yemekler tatmak var. Bu nedenle, menü oluşturabilirsiniz. o tema ve konumunu aynı olduğundan emin olun. Eğer samimi bir ortamda evde düğün kutlamak seçerseniz, ev aşçılar hitap edebilir. Kısacası, yer olarak menü bakmak gerekir.

Muhtemelen bir düğün planlayıcısı tercih
onlar zaman ya da onların evlilik% 100 bakmamaya arzu olmadığında Bazı çiftler bir düğün planlayıcısı kullanın. Organizasyon profesyonel stres ve beklenmedik sınırlar. O size uygun fikirler, mali ve pratik bölümünü yönetmek ve onun adres defterine çağrı için var. Sen evlilik, kulaktan kulağa adamış dergileri seninkini bulabilirsiniz, forumlar ... hizmetin maliyeti ile ilgili olarak, 10 ve toplam bütçenin% 15 arasında sayılır.

J - 8 ay

dini tören hazırlayın
Birincisi, randevu celebrant (rahip, imam, haham ...) ve kişiyi seçin. dini tören fiyatlı ama officiant olan miktar takdirine kalır bir zarf temin etmek adettendir değildir.
> Katolik törenle için, çift Hıristiyan evlilik dört vakıf taahhüt gerekir: sadakat, indissolubility, nişan özgürlük ve doğurganlık (yani bağlılık Hıristiyan niyetle çocuklarını eğitmek ).
> Protestan evlilik töreni İncil'den metinler okuma dayanmaktadır. böylece onların seçiminde özen gösterin.
> Ortodoks düğün Pazar öğleden sonra gerçekleşti. nişan töreni, geleneksel olarak düğün aynı gün düzenlenen ve ittifaklar değiş tokuş edilir şu anda oldu.
> Yahudi inanç Çiftler haham Ketuba (ebeveynlerin evlilik cüzdanı) sunarak dini eğilimleri kanıtlamak zorundadır.
> Müslüman çiftler kutlamaları öncesinde İmam sivil evlilik cüzdanı bir ay vermelidir.

fotoğrafçı / kameraman ve oturum yöneticisi bulun
Tabii ki, fotoğraf çekmek için akrabalarınızı sorabilirsin ama bir fotoğrafçının becerileri daha artistik resimler için gerçek bir varlık vardır. 300 € 1200 € teslimat arasında Sayısı (D-Day ve ertesi gün kahvaltıya). Hiçbir kişi varsa, düğün fuarları size çalışmalarını gösterecektir tecrübeli profesyoneller, karşılamaya yardımcı. Video yayılıyor ama resimler yerine geçmez emin olun edilir. Kesinlikle daha canlı ama estetik boyut veya güzel bir resmin zamansız bir boyut getirmiyor. Buna paralel olarak, animasyon değil akşam mühür cezası altında göz ardı edilecek bir elementtir. Orkestra, küçük bir grup, DJ ... şimdi olmak zorunda!

düğün salonları Hit
Sen Özellikle gelecekteki gelinlik için ... fikirleri, ipuçları ve trendleri hakkında genel bilgi bulabilirsiniz. Aynı zamanda bir adres defteri sağlayıcıları inşa etmek için bir fırsattır: davetiye, dekor, catering, resepsiyon mekan, DJ, çiçekler, fotoğrafçı ... Çok interaktif, salonları gösterileri, atölye çalışmaları, tartışmaları sunuyoruz ve pek çok faaliyet Tercihlerinle size rehberlik edecektir söyledi. Önerimiz: 1001 listesinde düzenlediği Backstage Wedding gidin. Bu yıl, evlilik ile ilgili son trendler ve ilham Saint-Germain'in kalbinde, Polytechnique'in evine davet edilir. dekorasyon ve mücevher ile düğün planlayıcısı için elbise itibaren, çok olay var keşfedeceksiniz. Ve onun saç modeli kaçırmamaya, Paris ünlü Alexandre stilist da mükemmel bir topuz sırlarını açıklayacak bulunacaktır.

Ayrıca bakınız: Yapmalıdır: 1001 listesine bu düğün sahneleri

düğün sahneleri© 1001 listesi

J 6 ay

evlilik rejimi seçin
konu mülkiyet ve gelecekteki evli varlık yönetimi olan sabit evlilik kuralları. Herkesin boşanma veya ölüm halinde dönecektir o kısmını bilmek için evlilik sırasında özelliğinin geleceğini belirler. Çok eşcinsel değil, ama biz bunu düşünmek zorundayız. Herhangi evli bir kişi, ne olursa olsun evlilik rejimi, çeşitli kurallara tabidir:
- aile konut emniyete hangi haklardan biriyle eşini yasaklayan (satmak, ipotek, sözleşmeyi iptal);
- çocuk eğitimi tasarlanmış tek sözleşmeleri geçirmek için her eş için güç;
- eş ailesinin menfaatlerini tehlikeye eğer yargı müdahalesi başvuruyorlar.

evlilik rejimlerin iki tipi vardır: ayrılıkçı rejimler (Her eş mülk sahibi) ve Topluluk şemaları (Mülkiyet her iki eşe ait).
Sözleşme noter öncesi ve evlilik kayıt kuruluşuna teslim etmek mühürlenir.
noter huzurunda anlaşmanın olmaması halinde, planın varsayılan olmasıdır devralma topluluğu.

Ayrıca bakınız: iyi tırnak evlilik

düğün tırnak

Sizin gelinlik
Düşünmek için çok erken asla. elbise kesinlikle bir düğün organize en keyifli zamanı bulun. yapan bir terzi veya tasarımcı ısmarlama işin aylarca kullanılması gerekir. Önceden parçaları yapma -5 dakika önce göstermek Sindrella stresi olmayacaktır. Not: kendi şeffaflığını ortaya çıkarmak için tam ışık elbise deneyin.

Ayrıca bakınız: gelinliğini 2017-2018: En güzel gelinlik

2017-2018 Gelinlik© iStock

J 5 ay

kıyafetler ve damat alayı seç
Mr. kostüm genellikle ikincil hale gelir, altın, damat da üst D-Day Harmony olmalıdır senin birliğin doğmayı da ilgili kıyafetler gerektirir. damada seçenekler geleneksel ceket, palto veya klasik takım elbise vardır, önemli olan rahat hissetmek elbette.
onur çocuklar için, üç seçenek, en ucuz en pahalı sizin için kullanılabilir: Uzmanlar Davul ve Trompet, kıyafetler hazır giyim tür Jacadi satın olarak geçit onların kıyafetler seçin veya düğün renklerde klasik kıyafetler özelleştirin.

Mesaj düğün listesi
prensibi Santa listenin aynıdır: Bir istediği her şeyi koymak. Not: her bütçeye düşünün ve sorun sevdiklerinize bazı koymak etmemek için nesneleri sadece 150 € yerleştirmeyin. Listenizi ziyaret etmek bilgi, çıkış çok direkt davetiye güçlü bir teşvik duyurmak için. misafirlerinize size veya bu bilgi için aileniz gelsin.

balayı Plan
Eğer düğün listenize koyun seçeneğine sahip olduğunu bilin. Her şey hazır olduğunu kontrol edin: pasaport, vize, aşıların ...

Bizim seyahat etmek istiyorum yapmak 30 filmler

Ayrıca bakınız: seyahat etmek istediğiniz yapmak 30 film

seyahat etmek istediğiniz yapmak 50 filmler

J 4 ay

evli araç seçin
Bu düğün teması ile tutarlı olmalıdır. Özellikle şık bir yer aynı kategori, tip araba koleksiyonu bir araç gerektirir. Ancak, bir düğün için sadelik gereken yerlerde, neden bir 2CV, kendi düğününe retro görünüm vermek isterseniz? Romantikler bir motosiklet için bir koç ve trendy seçebilirler! Not: Profesyonel bağlantı kurmadan önce, bilginiz için çevresinde alışveriş: kim bilir, belki bazı insanlar hayallerinizdeki araba toplamak!

duyuru ve teşekkür karton göz atın
Haber tüm sevdiklerinize açıklandı. Şimdi ona bir davetiye göndererek düğüne resmen davet zamanı. Not: Zarf üzerine adresler her zaman el yazısıyla olmalıdır. Bir harita + yakın otellerin listesini eklemek unutmayın. en kısa sürede onlara sahip olarak duyuru gönder.
Varyasyon: İnternetin sihirli sayesinde misafirlerinize tüm pratik bilgiler öğrenmek ve gerçek zamanlı olarak hazırlıkları ilerlemesini izlemek sağlayacak bir blog oluşturun. Ayrıca e-posta, eğlenceli ve arkadaşlarınızı davet etmek ekonomik arada sizin davetiye gönderebilir.

Ayrıca bakınız: Duyuru Evlilik: Fikirler duyuru orijinal

Düğün duyuru

J 3 ay

belediye başkanı evlilik dosyasını yerleştirme
Bu düğün tüm belgeleri içerir: namusları üzerindeki doğum belgesi (doğum şehir tarafından verilmiş) 3 aydan az, bir kimlik, ikametgah iki deliller bir kopyası (veya bir deklarasyon muhtemelen bir kimlik kopyası ve barındırma adresi kanıtı), tanıkların listesi ve onların medeni hal formu ile konaklama: evlilik akdinin noter onaylı belgesi. Not: evlenirsem insanlar ilk evliliği sağlamalıdır. Çocuklarınız varsa, 3 aydan fazla kendi doğum belgesi yaşlı değil ayıklamak gerekir.

dekoratif öğeler sağlayın
Kim evlilik çiçek dekorasyonu diyor söylüyor. Daha iyi anlamlarını bilmek, çiçekleri seçmesine yardımcı olmak için. gelin buketi önemli bir detaydır. Geleneksel olarak, gelin kadınlardan oluşan bir kalabalığa başlattı. yetişmeden bir sonraki gelin olacak.

Kontrol ittifaklar
Genellikle, çift ve evlilik tarihini isim var. Ancak, kişisel bir şey daha kazımak özgürdür. Nerede alışveriş yapmak? Büyük kuyumcular, özel kreasyonları, web siteleri ise. Süpermarketler de onları bir köşe takı sunuyoruz.

Ayrıca bakınız: Alliance: ittifaklar seçimimizi sevgi düğün

En iyi ittifaklar EVET demek

J2 ay

onun güzelliği zamanlamasını kurulması
Eve gelebilir eğer kuaför seçmek için, çok uzak törenle veya daha iyi onu yapmayız sorun. , Saç stili dikkate tabii elbisenin ruhunu alarak ve daha sonra teşekkür gibi saç modelleri, tablo resimleri var belirlemek ... kuaför istediğini bir örnek getir için: fotoğraf, Çizimler ... ve elbise ya da belirli bir açıklamasının bir resim. Sizin makyaj parlak her ikisi de ve gecenin sonuna kadar tutacaktır. Ya örneğin, profesyonel makyaj sanatçısı almak, bir kuaför ve güzellik salonu veya yetenekli maiyeti biri, ya tek başına bunu. Her üç durumda da, sağ uyumu bulmak için deneme şimdi başlayın.

son Ayrıntıları kontrol
geçit Denetleyicisi kıyafetler, davetiye misafirler tarafından alındığını kontrol muhtemelen bir düğün sigortası, misafirler için rezerv otel odaları sözleşme, kıyafetler son parçaları yapmak, bir bakıcı kitap veya hala düğün pastası sipariş ...

J 1 ay

Muhtemelen onun tek hayatını gömmek
Arkadaşların bar, restoranda veya samimi bir ortamda bir parti organize edebilirsiniz. Önemli olan kızlık bekar size uygun olmasıdır.

düzlem tablosunu yerleştirin
Şimdi onların varlığını teyit ya değil misafir hatırlattı göre, artık masa uçağı çizebilirsiniz. Ve gelecek kuzenine, artık bir kaç ay konuşmak tati Danielle Marcelle dikkat edin.

son rötuşları koyun
Onları kırmak için evde düğün ayakkabı giymek ve büyük gün acı yok
Yeni bir uydurma kıyafetler olun bu tatsız sürprizlerle önlemek olacaktır.
senin kıyafeti, ayakların gelin ayakkabıları için son rötuşları yapın.
takı ve set aşırı değilse görmek için tasarlanmış aksesuarlarla elbiseni deneyin.
cilt maskeleri ve saç: güzellik tedavisini hazırlayın. Bir güzellik her şey ağda, manikür ve pedikür için bir bakım evinde kendinizi şımartın.

Ayrıca bakınız: Düğün Ayakkabı: gelinlik ayakkabıları, bizim seçim

düğün Ayakkabı

Clemence Alengrin

Ayrıca aufeminin tarih:
> D-Day önce My kontrol listesi
> Ucuz bir düğün için 8 ipucu
> düğün bloglarında tespit 8 iyi fikirler